Co je Aqua Coolkeeper™

 
 
Aqua Coolkeeper™ je kolekce ochlazujících doplňků nabízející výborné užitné vlastnosti, dlouhou životnost a to vše v atraktivním, sportovním designu. Evropský výrobce Aqua CoolKeeper GmbH zařadil do své nabídky doplňky určené k ochlazení lidí, pejsků a nově také koní. Máte možnost vybírat ze široké palety ochlazujících doplňků Aqua Coolkeeper™ ve které najdete podložky, vesty, šátky, bandáže a mnohé další.
 
JAK AQUA COOLKEEPER™ FUNGUJE?
 
Nejsou v tom žádné čáry. Ochlazující doplňky Aqua Coolkeeper™ jsou naplněny speciálním HydroQartz™  gelem, který se aktivuje ponořením do vody. Doba ponoření se liší dle typu doplňku, u nejnovější generace gelu jde řádově o desítky vteřin. Gel začíná okamžitě "pracovat" a chladit, doba po kterou vydrží aktivní se pak pohybuje mezi 3 - 5 dny. Po většinu času je přitom doplněk na povrchu suchý. HydroQartz™ gel v řádu hodin nasákne všechnu vlhkost včetně té z látky. 
 
 
Mezi chladnějším gelem a ohřátějším tělem probíhá tepelná výměna a "odsáté teplo gel odpařuje, přičemž opětovně vysychá. Po vyschnutí jej lze kdykoliv znovu aktivovat namočením, můžete jej tedy používat opakovaně. Osobně používámě ochlazující doplňky Aqua Coolkeeper™ již třetí sezonu a zatím jsme nezaznamenali úbytek chladícího efektu.
 
                                                                                
 
V ideálním případě namočte Aqua Coolkeeper™ večer před plánovaným použitím a nechte jej přes noc na dobře větraném místě vyschnout na povrchu. Pro zvýšení chladícího efektu jej můžete dát ráno na chvíli do ledničky, nikde ne do mrazáku!
 
 
KOMU JE AQUA COOLKEEPER™ URČEN?
 
Aqua Coolkeeper™ pomáhá kdekoliv, kde hrozí stres organismu z přehřátí, nebo v případech, kdy dlouhodobé působení mírného chladu napomáhá regeneraci. Člověčí Aqua Coolkeeper™ využijí zejména sportovci, motorkáři, osoby pracující v přehřátém prostředí ( řidiči MHD, klempíři, pokrývači, ...), stejně jako malé děti a starší lidé. 
 
Aqua Coolkeeper™ pro pejsky je skvělým společníkem na cesty, procházky, agility, nebo do bytů se sklonem k přehřívání ( půdní, orientace na jih a západ a pod. ). Váš čtyřnohý kamarád má díky absenci pocení výrazně menší možnost regulovat svoji tělesnou teplotu. Ochlazující doplňky Aqua Coolkeeper™ mu poskytnou vítanou úlevu a ochranu.
 
Koňský Aqua Coolkeeper™ je pak užitečným doplňkem po tréninku stejně jako ochranou koníka před velmi vysokými teplotami. Vyberte si ze zajímavé kolekce ochlazujících doplňků pro koně.
 
JAK AQUA COOLKEEPER™ UDRŽOVAT?
 
Při skladování a přepravě ochlauzujících doplňků Aqua Coolkeeper™ nepoužívejte obaly, které nedýchají ( např. igelitové tašky ), výrobek by mohl začít plesnivět. Doplňky lze prát v ruce s trochou mýdla. Nikdy neperte Aqua Coolkeeper™ v pračce. Po vyprání jej zavěste na dobře větrané místo a nechte vyschnout.